Hakkımızda


Hilal Tavaslı Kimdir?

Diyetisyen Hilal Tavaslı 2015 yılında Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandı. Psikoloji bölümünde yandal hakkı kazanıp, hem Psikoloji hem de Beslenme ve Diyetetik bölümlerinden 2019 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldu. Lisans tezini Yeme Bozuklukları ve Diyetisyenlerde Ortoreksiya (Sağlıklı Beslenme Takıntısı) üzerine yazmıştır.

Diyetisyen Hilal Tavaslı eğitim süresi boyunca İstanbul Çapa Tıp Fakültesi, Fransız Lape Hastanesi, Medicalpark Hastaneleri ve çeşitli beslenme danışmanlığı veren merkezlerde klinik beslenme, yetişkin poliklinik, yetişkin ve çocuk onkoloji/hematoloji beslenmesi, diyabet polikliniği, anne ve çocuk beslenmesi, menü planlama ve kurum beslenmesi, obezite, nutrisyon, yeme bozuklukları, bariatrik cerrahi gibi alanlarda stajlar yaptı.

Kendisini daha fazla geliştirmek adına Bütüncül Tıp Modülleri, Fitoterapi, Aromaterapi, GAPS Kongresi, Çölyak-FODMAP, Psikodiyet, Sezgisel Beslenme gibi alanlar başta olmak üzere bir çok eğitim ve kurslara katıldı. Bu eğitim süreçlerine ek olarak 2019 yılından sonra hastalıklara bütünsel bakmayı ve hastalığın kök nedenlerine inmeyi hedefleyen fonksiyonel tıp alanında uzun bir eğitim aldı ve Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni unvanına sahip oldu.

2022 yılı itibari ile de kendine ait özel kliniğinde danışanlarına fonksiyonel tıp bakış açısı ile de yaklaşmaktadır. Psikoloji, beslenme ve fonksiyonel tıp arasındaki bağ ile danışanlarına yüz yüze ve online hizmet ve eğitim veren, mesleğini seven ve bilgilerini mutluluk duyarak paylaşan bir diyetisyendir. 2022 yılı itibari ile Haliç Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde lisansüstü eğitimine de devam etmektedir.


Mesaj Gönder
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?